A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти Вишневої міської ради Бучанського району Київської області

П’ять діб без повітряних тривог, п’ять діб щасливого життя під мирним небом

Дата: 22.06.2023 11:20
Кількість переглядів: 37

Вишнівський центр творчості дітей та юнацтва розпочав канікули з вражаючої подорожі до країн Балтії та Швеції, яку організувала директорка Центру творчості Тетяна Стаменова. Вихованці гуртків закладу, учні ліцеїв Вишневої громади, їх батьки і друзі за п’ять днів відвідали 3 столиці Прибалтики та Стокгольм.

Особливість цієї поїздки полягала в її маршруті. Діти відвідали Таллінн, Ригу, Вільнюс, Стокгольм, де побачили чудові архітектурні пам’ятки, відвідали музеї та зустрілися з професійними екскурсоводами.

У місті Тракай відбулася екскурсія у Тракайський замок - найбільший зі збережених у Литві старовинних замків, який розташований на острові озера Гальве.

У Вільнюсі оглянули основні визначні пам’ятки - Кафедральний собор, Кафедральний майдан, ансамбль костелів Св. Анни і Бернардинців, Святі Ворота, костел Св. Терези, церкву і монастир Св. Духа, костел Св. Казимира, Ратушну площу, Вільнюський університет, пройшлися вуличками Старого міста.

Після чого туристів привітно зустрічав Середньовічний Таллінн. Місто на березі Балтійського моря, столиця і культурний центр Естонії, в якому заворожує дух казки. На своєму шляху група побачила вежу Довгий Герман, церкву Святої Трійці, Домініканський монастир, Ратушну площу, Великі Морські ворота, церкву Олівісте (ХIII століття), церкву Святого Духа (ХIV століття), собор Олександра Невського.

З Естонії до Швеції мандрівники подорожували на великому лайнері, що додало всім учасникам поїздки ще більше емоцій та пригод. Перше, що вразило у цій подорожі як дорослих так і дітей – це сам лайнер. Величезне судно забезпечило комфорт і безпеку пасажирів, маючи в собі розкішні каюти, ресторани, кафе, концерт-хол та інші розваги. Подорожуючі мали можливість придбати лотерею, та взяти участь у розіграші цінних подарунків. Пощастило смикнути успіх за хвіст і туристці з групи та виграти парфуми відомого бренду Yves Saint Laurent. Діти були захоплені можливістю досліджувати корабель та відчувати себе частиною чогось особливого і величного. Вид з палуби на нескінченні простори Балтійського моря заворожував, а розкішні світанки та заходи сонця змушували залишатися на палубі до сутінків.

Прибувши до Стокгольму учасники туру вирушили з порту на автобусну екскурсію чудовим містом, яке розкинулося на 14 островах в Балтійському морі. Стокгольм - столиця Швеції, а також один з найбільших скандинавських міст, відомий різнокольоровими будинками оригінального забарвлення.

Крім круїзного комфорту, випала нагода відвідати неповторну столицю Латвії – Ригу. Рига - це одне із найкрасивіших міст Європи. На формування міста вплинули німецька, шведська і польська культури, тут дуже багато історичних пам’яток, тому Рига була включена в список архітектурного спадку ЮНЕСКО. Під час екскурсії почули легенди про Ризьких півнів, про чорних котів, а також побували на площі Альберта – засновника міста, побачили будинок Чорноголових, Порохову фортецю, Домський собор, будинок з кішкою, «Три брати» - будинки 15,16,17 століть, які розташовані поруч.

У кожній країні, у кожному містечку, де побували туристи, лунало гасло «Слава Україні», а у відповідь на різних мовах чули «Героям слава!». Синьо-жовтий стяг майорів ледь не на кожній будівлі, українські товари на прилавках магазинів користуються великим попитом. Діти збагатилися знаннями та розширили свій світогляд, а натомість вкотре нагадали європейським країнам про український народ, про його силу і мужність, жагу до життя і миру.« повернутися

Вхід для адміністратора